[ad_1]

Please send scores and corrections to [email protected]

Saturday, January 22, 2022

RED NORTH-WEST

Marshall at Clark, 5:00

WHITE CENTRAL

Catalyst-Maria at Dunbar, 5:00

WHITE WEST

Wells at Jones, 2:00

BLUE NORTH

ASPIRA at Disney, 5:00

BLUE WEST

Juarez at Phoenix, 2:30

CENTRAL SUBURBAN NORTH

Highland Park at Maine East, 5:00

CENTRAL SUBURBAN SOUTH

Glenbrook North at Maine South, 6:00

FOX VALLEY

Huntley at Crystal Lake Central, 1:30

INTERSTATE EIGHT

Kaneland at LaSalle-Peru, 6:00

Ottawa at Sycamore, 6:00

LITTLE TEN

Serena at IMSA, 7:00

MID-SUBURBAN WEST

Fremd at Conant, 6:00

NORTHERN LAKE COUNTY

Antioch at Grayslake North, 1:30

Grayslake Central at Round Lake, 1:30

Lakes at North Chicago, 7:00

Wauconda at Grant, 2:30

RIVER VALLEY

Gardner-South Wilmington at Clifton Central, 6:30

SOUTHWEST SUBURBAN CROSSOVER

Stagg at Sandburg, 3:00

NONCONFERENCE

Evergreen Park 74, Plainfield Central 67

Alden-Hebron at Hinckley-Big Rock, ppd.

Aurora Central at IC Catholic, 8:00

Beecher at Watseka, 7:30

Belvidere North at Crystal Lake South, 2:30

Bishop McNamara at Cissna Park, ppd.

Bolingbrook at Joliet West, 1:30

Bulls Prep at Nazareth, 2:00

Coal City at Pontiac, 7:00

DeKalb at Streator, 5:15

Downers Grove South at Hinsdale Central, 3:00

Elmwood Park at Lisle, 5:00

Glenbard East at Willowbrook, 7:30

Glenbard South at Hoffman Estates, 6:00

Grant Park at Wilmington, 1:30

Harlan at Kankakee, 3:30

Homewood-Flossmoor at Bloom, 1:30

Illiana Christian, Ind. at Chicago Christian, 7:00

Intrinsic-Downtown at Intrinsic-Belmont, 1:00

Jacobs at St. Viator, 5:00

Lake Park at Fenton, 6:00

Lake Zurich at Elk Grove, 3:00

Legal Prep at Providence-St. Mel, 12:30

Lockport at Plainfield North, 6:00

Maine West at Wheeling, 5:30

Marian Catholic at Danville, 6:00

Montini at St. Francis, 5:30

Morris at Oak Forest, 1:30

Mount Carmel at Jacksonville, 7:00

Naperville Central at Deerfield, 6:00

Oak Park-River Forest at Evanston, 4:00

Palatine at Mundelein, 5:30

Perspectives-MSA at Wheaton North, 3:00

Plainfield South at Joliet Catholic, 5:00

Prospect at Stevenson, 5:30

Proviso East at Lyons, 5:00

Riverside-Brookfield at Fenwick, 5:30

Sandwich at Sterling, 6:00

Somonauk at Ottawa Marquette, 4:00

St. Charles North at Bartlett, 2:30

St. Martin at Cristo Rey, 1:00

Steinmetz at North Shore, 3:00

Streamwood at Rolling Meadows, 6:00

Taft at Notre Dame, 3:00

Timothy Christian at Northridge, 5:00

Walther Christian at Illinois Lutheran, 6:30

Waubonsie Valley at Oswego, 7:00

West Chicago at Addison Trail, ppd.

BATAVIA

Schaumburg vs. St. Charles East, 3:00

West Aurora vs. Rockford East, 4:30

Wheaton-Warrenville South vs. Orr, 6:00

Oswego East vs. Batavia, 7:30

BENET

New Trier vs. Yorkville Christian, 2:30

Simeon vs. Glenbrook South, 4:00

Young vs. Glenbard West, 6:00

Benet vs. St. Ignatius, 7:30

CULVER, IND.

Lake Forest Academy vs. Culver Military, Ind., 6:00 (title)

Lake Forest Academy 62, Gary Lighthouse, Ind. 44

METAMORA

Bradley-Bourbonnais 58, Canton 41

Metamora 76, Lindblom 45

Canton vs. Lindblom, 3:30

Metamora vs. Bradley-Bourbonnais, 5:00

QUINCY

St. Rita vs. Link Academy, Mo., 4:30

SALEM

Effingham vs. TF North, 1:00

THORNWOOD

Little Village 57, EPIC 41

Thornridge vs. Ag. Science, 12:00

Perspectives-LA vs. Prosser, 1:30

TF South vs. Brooks, 3:00

Thornwood vs. Parker, 4:30

Thornton vs. Tinley Park, 6:00

[ad_2]

Source link

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.